Станд ап настапот на Сашко Коцев во рамките на фестивалот „5ре“ во Велес, распродаден за неколку часа

Петар Печков

За неколку часа, откако беа пуштени во продажба се распродадоа билетите за настапот на Сашко Коцев на третото издание од театарскиот фестивал  „5ре“. 

Станд ап комедијата на Коцев е на програмата на затворањето на фестивалот 31 март. Организатори најавија дека нема да има дополнителен настап, бидејќи станува збор за фестивал.

Претходно, пред еден месец, Коцев за еден ден распродаде два негови настапи во Велес, па беше дополнително закажан уште еден.

Стенд ап комедијата на Коцев ќе се одржи на сцената на велешки театар.  

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес


АНКЕТА »

Дали се согласувате улицата 8 Септември да биде пешачка зона oд Сармаале до Коњаникот?

  • Цел ден
  • Само во текот на летото во одреден дел од денот
Резултати