Старт на новото првенство со пораз за велешки ФК Борец

Петар Печков

Новата сезона од фудбалското првенство 2021/22 велешките фудбалери ја започнаа со пораз. Загубија на стартот на арената Тоше Проевски во Скопје од ФК Работнички со 1:0.

Голот домашните го постигнаа преку Ристевски во 31 минута, по нафрлена топка од скратен корнер, а одбраната на велешани не реагираше,  и  домашниот фудбалер во налет, ја смести топката во мрежата на велешани.

Во следното коло, в недела на Градски во Велес гостува новиот прволигаш ФК Тиквеш од Кавадарци, кој во првото коло одигра нерешено дома, со шампионот ФК Шкендија.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати