Стојкова – Власта на СДСМ ги блокира проектите на локалната власт во Велес

Петар Печков

Да не беше кампањата на Аце Коцевски, денеска во Велес ќе имаше кружен тек кај Панини, во Башино село ќе беше поставен мостот, а изградбата на затворениот градски пазар ќе беше започната.

Ова го призна самиот Аце Коцевски на неговото интервју на ТВ Нова. Тој призна дека СДСМ преку централната власт свесно ги блокира овие проекти.

За ниски политички потреби на Аце Коцевски се блокира Велешани да добијат нормално одвивање на сообраќајот кај Панини, жителите на Башино село да добијат безбеден пристап до гробиштата и граѓаните и пазарџиите да добијат модерен градски пазар.

Социјалдемократскиот сојуз мисли дека блокирајќи ги овие проекти ќе успеат да надокнадат за се она што Коцевски не го направи додека 9 години беше градоначалник. Господа од власта на СДСМ, вие треба да разберете дека животот на Велешани е поважен од кариерата на вечниот кандидат за градоначалник Аце Коцевски.

Но исто така вие треба да разберете и дека вашите нечесни игри ги прочитаа велешани. Нашиот град нема да биде заложник на кариерата на политичари од минатото. Велес ќе продолжи да оди напред – изјави Каролина Стојкова, кандидат   од  листата за советници  на ВМРО-ДПМНЕ 

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com