ФК Борец на подготовки во Грција, стартуваше со победа

Петар Печков

Велешкиот прволигаш од понеделникот се наоѓа на подготовки во соседна Грција. Десет дневните подготовки се спроведуваат во спортски тренинг центар Атермон и договорени се три контролни натпревари. Еден веќе се одигра, вчера вечер со ФК Килкисиакос  а велешани славеа над третолигашот со 0-3. Натпреварот се одигра под рефлектори на стадионот во Кукуш.   Стрелци за ФК Борец беа Никола Прелчец, Емил Абаз и Џемаил Ибрахимовиќ.

Пред заминувањето на ФК Борец на подготовки за Грција, клубот ги официјализираше и промовираше новите засилувања за престојаната полусезона во Првата фудбалска лига. Тоа се - Фернандо Да Силва, Дарио Десниќ, Никола Радовиќ, Александар Анастасов, Дарко Јоциќи Никола Ристески.

Покрај новите засилувања во тимот се приклучени и тројца перспективни млади фудбалери од младинска академија-Бобан Дукадиновски, Џемал Ибрахимовиќ -кој постигна гол на дебито за првиот состав  и Давид Тодоров.

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати