ФК Тополка и ФК Бабуна изедначени на врвот од Општинската лига

Петар Печков

По осмото коло од Општинската фудбалска лига, на врвот се израмнија екипите на ФК Тополка и ФК Бабуна со по 17 бодови. 

           резултати од     осмото  коло

ФК Форца нова - ФК Тополка                1:1 

 ФК Младост - ФК Мартолци                 4:2

ФК Согле - ФК Интернационал              3:0

ФК Бабуна- ФК Башкими                       3:0

слободна беше екипата на  ФК Горски 

                                   Т  А  Б  Е  Л  А

1. ФК Тополка                        7    5  2   0     29:10   17

2. ФК Бабуна                          7   5   2   0     23:9     17

3. ФК Горски                          7    4  2   1     13:6     14

4. ФК Согле                            7    4  1  2      13:7     13 

5. ФК Форца нова                 7    3   3  1     15:10   12

6. ФК Мартолци                    8    2  1   5     11:24    7

7. ФК Младост                       7    1  2   4     8:20      5

8. ФК Башкими                      7    0  2   5     6:16      2

9. ФК Интернационал          7    0  1   6    10:26     1

      идно последно есенско коло:

ФК Интернационал - ФК Башкими

ФК Бабуна - ФК Младост 

ФК Горски - ФК Тополка

ФК Форца нова - ФК Согле

слободна е екипата на ФК Мартолци 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати