Фонтаните по неколку месечна пауза, повторно работат

Петар Печков

По неколку месечна пауза, проработеа двете фонтани во градот. 

Претходно ТрМр пишуваше дека поради технички проблеми како што кажаа тогаш од локалната власт, тие беа вон функција неколку месеци.

Од ЈКП Дервен информираа дека фонтаните  од денес повторно работат. 

По завршувањето на пролетното чистење пуштени се повторно во функција градските фонтани во Младински парк и кај кружен тек Авона - велат од ЈКП Дервен.

Поврзани »

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати