Фудбалерите нa Борец убедливи, со три гола до три бода

Петар Печков

Градски стадион Зоран Паунов

главен судија: Марјан Ецковски (Охрид)

стрелци:  Ристовски 26‘, 77‘, Десниќ 85‘  за  ФК Борец

ФК Борец: Мустафа, Ристовски, Стоименовски, Стојчевски, Трајановски, Коцев, Прелчец, Силва, Ристовски, Станковски, Пеев     играа и Десниќ, Митров,  Ѓоргиев, Трајков

ФК Пелистер: Талески, Илиевски, Спиркоски, Хот, Бошковски, Кочоски, Николовски, Фазлију, Драгарски, Илиески, Нето  играа и  Пејаковиќ, Поповски

картони: жолт - Пеев, Силва за ФК Борец; Спиркоски за  ФК Пелистер

Победа за велешкиот прволигаш, на Градски дома, со убедливи 3:0. Против екипата на ФК Пелистер од Битола, фудбалереите ан ФК Борец прикажаа сигурна  ефикасна игра, за три бода и радост по натпреварот.

Ефектни беа голови на стрелецот   Ристовски во 26-та и 77 минута а Десниќ во финишот постигна гол за убедливи 3:0.

По ова 11-то коло ФК Борец останува четврти но со 29 бода, колку што има и ФК Македонија ЃП.

Во следното коло, по репрезентативната пауза, се игра на 22 ноември, ФК Борец го пречекува скопски Вардар, со што започнува вториот круг од првенството. За потсетување велешани во првото коло славеа во Скопје со 1:0.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати