Швајцарско рап дуо сними спот во велешка костурница (видео)

Петар Печков

Швајцарското дуо  Мозик и Лоретана, својот спот за новата песна Роме и Јулија го сними во велешката спомен костурница.

Спотот е објавен на 31 јануари а до саботата напладне за два дена го виделе три милиони гледачи. 

Дуото доаѓа од Швајцарија, таа е Германка а тој Албанец , и се брачни партнери, а ова е нивен четврти сингл. 

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати