Гостиварци излетале од автопат, еден заврши на Клинички

Петар Печков

Вторникот попладне, околу 19 ч.  на автопатот Градско- Скопје, близу приклучокот за Велес се случи сообраќајна незгода. Автомобил излетал од автопатот, три лица се префрлени во велешка Болница а еден поради тежината на повредите е пренесен на Клинички во Скопје.

На 23-ти јули  околу 19  часот кај приклучокот на автопатот од Велес за Скопје, се случила сообраќајна незгода во која возило „Опел корса“ со гостиварски регистарски броеви управуван од Т.З.(23) од Гостивар излетало надвор од коловозот и се превртело. При тоа   со тешки телесни повреди се здобил сопатникот И.С.(24) - информираа од СВР Велес. 

Увидот кој го направила сообраќајната полиција, ќе треба да ги открие причините за сообраќајката. Од ЈЗУ Општа Болница Велес  кажаа дека кај нив околу 19,30  со две амбуланти коли на Брзата помош биле донесени три повредени лица.

Кај повредените Т.З. и С.П. се констатирани контузии и се задржани на следење. Додека кај повредениот И.С. со компјутерска томографија констартирани се повреди, поради кои е префрлен на  Клиника за Неврохриругија во Скопје - соопштија од ЈЗУ Општа Болница Велес. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати