Десетгодишното девојче се лизнало и паднало во потокот во Бањица

Петар Печков

СВР Велес излезе со информација за трагедијата која се случи во велешкото село Бањица.

По извршениот увид на лице место, било констатирано дека девојчето  Ешуриме Беќирова,  „се лизнала и паднала во надојдените води на Бањичка река“.

По наредба на Јавен обвинител телото е предaдено на семејството.

Таа во водите на потокот паднала во неделата околу 9 ч.  а била пронајдена утрово околу 8ч. 300-400 метри подолу од селото.

Во потрагата по детето учествуваа екипи на Дирекцијата за спасување од Велес  и пожарникари од ТППЕ Велес.  

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ОД ЈКП ДЕРВЕН, ЗА НАЧИНОТ НА РАБОТА НА ГРАДСКИ ПАЗАР

Се известуваат граѓаните дека поради ситуацијата со Корона вирусот, преземени се следните мерки за заштита на населението: Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати