Новиот театар во Велес готов во втората половина следната година

Петар Печков

 Министерката за култура Елизабета Канчевска Милевска  на отворената седница на Владата  информира дека според предвидената динамика се очекува театарот во Велес да биде завршен   во втората половина на следната година. Според министерката  завршени се сите постапки околу тендерирањето и интензивно се работи на сценската технологија и на ентериерот, објектот е однадвор поплочен.

Зградата на новиот театар во Велес започна да се гради во 2008-та а тогаш беше најавено дека ќе биде готова до крајот на 2010-та година.При нејзианта минатогодишна посета најави дека театарот ќе биде отворен пролетта 2012-та.

Поврзани »

РОНТИС ВРАБОТУВА ХАУСМАЈСТОР

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар (хаусмајстор) за одржување на надворешна инфраструктура и градина Детали

РОНТИС ВРАБОТУВА ТЕХНИЧАР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес, која е дел од Швајцарска мултинационална корпорација активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала има потреба да вработи: Техничар во оддел за одржување Детали

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Македонија еден ден ќе биде членка на ЕУ?

  • да, но ќе мине време
  • не,нема да се случи
Резултати