Учениците годинава на скратен зимски распуст

Петар Печков

Наставата во првото полугодие од учебната 2016/17-та завршува в петок.  За учениците петокот е последниот училиштен ден во првото полугодие од 2016/2017 година. 

Основците и средношколците ќе бидат на зимски распуст   до 17-ти јануари и во клупите ќе се вратат на 18-ти јануари 2017 година.  Таман ќе учат еден ден, веќе на 19-ти ќе одмараат – Водици и на 20-ти повторно на школо. 

Од Министерството за образование  појаснуваат зошто вака скратен зимски распуст.  ,,Во учебната година треба да има 180 работни денови, а со оглед на тоа дека во оваа повеќе празници се во работни денови, зимскиот распуст е пократок за еден ден,,

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

  • да
  • не
Резултати