Ново поставените знаци на средина тротоар ќе се отстрануваат

Постојните кружни текови се најдоброто можно решение -тврди Коцевски

Лани, 2019-та ТрМр со рекордна читаност со 1,64 милиони читања

Осветлена крстосницата Овче Поле на магистралниот пат А3, делница Велес - Кадрифаково

Започнува зимското сметање на времето, недела наутро

Во Велешката касарна, најголемата компјутерски асистирана тактичка вежба со учество на армии од 22 земји (фото)

Во сообраќај има технички неисправни возила

Локомотивата се расипа, премините блокирани, сообраќајот во Велес во хаос

Полицијата осомничи велешанец за компјутерска измама

Учениците од Економска создадоа едукативно помагало за децата со посебни потреби

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати