Јаневски се враќа на позицијата началник на СВР Велес

Петар Печков

Министерството за внатрешни работи соопшти дека од денеска во согласност со постојните законски одредби за функционирањето на т.н. техничка влада повторно се вратени на старите раководни функции 14 раководни лица на исто толку организациски единици во Министерството, кои беа на овие позиции и пред формирањето на техничката влада. 

Тоа значи дека Злате Јаневски е повторно началник на СВР Велес. Досегашниот началник, Игор Ангеловски, се враќа на местото самостоен инспектор во крим -техника во СВР Велес.

Овие поместувања доаѓаат откако во саботата пратениците од новиот мандат на Републичкиот парламент, избран на 15-ти јули, ги добија уверенијата а со тоа завршија и изборите и т.н. Пржинска Влада.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати