Актерката Славица Манаскова се омажи (фото)

Петар Печков

Велешанката, актерка на театарот ,,Јордан Хаџи Константниов Џинот,,   Славица Манаскова од неодамна е Митрова. Таа се омажи за скопјанецот Гоце Митров  и на нејзиното презиме  го додаде од сопругот.

Свадбата поточно забавата на младенците се одржа во ресторанот Воденица во Скопје  ,  со најблиските  како и колегите на Славица,  актерите од велешки театар. 

За забавата биле задолжени групата  South Park и вокалистката Џасмин, која на крајот од свадбената веселба го фати бидермаерот.  По неа младенците медената недела ја мина на Малдивите...

Така нивната деветгодишна врска беше крунисана со брак а наскоро  Славица и Гоце чекаат  и принова. Зетот работи  во некоја од  Африканските држави.

Честитки за  Гоце и Славица, нејзиното  отсуство од сцената на велешки театар е оправдано!!

loading...

Поврзани »

loading...

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ФК Борец 1919 ќе го мине баражот и ќе влезе во Прва лига?

  • да
  • не
Резултати