Актерката Славица Манаскова се омажи (фото)

Петар Печков

Велешанката, актерка на театарот ,,Јордан Хаџи Константниов Џинот,,   Славица Манаскова од неодамна е Митрова. Таа се омажи за скопјанецот Гоце Митров  и на нејзиното презиме  го додаде од сопругот.

Свадбата поточно забавата на младенците се одржа во ресторанот Воденица во Скопје  ,  со најблиските  како и колегите на Славица,  актерите од велешки театар. 

За забавата биле задолжени групата  South Park и вокалистката Џасмин, која на крајот од свадбената веселба го фати бидермаерот.  По неа младенците медената недела ја мина на Малдивите...

Така нивната деветгодишна врска беше крунисана со брак а наскоро  Славица и Гоце чекаат  и принова. Зетот работи  во некоја од  Африканските држави.

Честитки за  Гоце и Славица, нејзиното  отсуство од сцената на велешки театар е оправдано!!

loading...

Поврзани »

loading...

ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Советот на Општина Велес на седницата одржана на ден 27.11.2017 година, донесе
ОДЛУКА ЗА ДОНЕСУВАЊЕ ИТНИ МЕРКИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ЗАГАДУВАЊЕТО НА АМБИЕНТНИОТ ВОЗДУХ ВО ОПШТИНА ВЕЛЕС

Конкурс за стипендирање на талентирани ученици и студенти за учебната 2017/2018 година

Во согласност со Програмата на Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес 25-5299/3. Комисијата за стипендирање на талентирани ученици и студенти на Советот на Општина Велес на ден 13.12..2017 година, распишува К О Н К У Р С

Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017

Дежурство на аптеките (ДЕКЕМВРИ)

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com