Базенот ќе работи, се додека е убаво времето

Петар Печков

Базенот ,,Летно задоволство,,   ќе продолжи со работа, се додека временските услови  дозволуваат. Ова го најави концесионерот, прашан до кога ќе работи објектот, бидејќи од понеделник започнува училишната година. Вообичаено претходните концесионери, тогаш и  престануваше капачката сезона. 

Ние како концесионери сме, подготвени да продолжиме со работа, се додека временските услови дозволуваат.  Имаме репро материјал за одржување на водата, имаме желба за работа, така што зависи само од временските услови - кажаа од фирмата ПН-МП. 

Годинава базенот започна со работа на 13 јули, влезницата чини 70 денари. Што се однесува до временската прогноза, таа вели дека до празникот 8-ми септември не се очекуваат дождови и поголеми температурни  разлики, така што може да се очекува велешани да го користат базенот се до националниот празник на Македонија, Денот на самостојноста. 

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати