Велешанецот Ракиџиев потпретседател на ФФМ

Петар Печков

Со одлука на вчерашната  седница на УО на ФФМ, Лaзар Ракиџиев од Велес е назначен за потпретседател на Фудбалската Федерација на Македонија.

Велешанецот го пополнува тоа празно место во раководството на Федерацијата откако Муамед Сејдини стана прв човек на ФФМ.

Инаку досега Ракиџиев беше член на Управниот Одбор на ФФМ.

Претседателот на ФФМ Муамед Седјини во Лазар Ракиџиев ќе го има еден од најблиските соработници во раководењето со Фудбалската Федерација на Македонија.

loading...

Поврзани »

Почина д-р Милчо Трајков
loading...


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Какви специјалистички здравствени услуги користите?

  • од јавното здравство
  • од приватното здравство
  • комбинирам
Резултати