Велешанец осуденик побегнал од затвор, фатен во село Банско

Петар Печков

МВР Информираше дека  утрово е фатен затвореник, кој бил регистриран дека побегнал од затвор Штип. 

Петок, на 7-ми февруари  во 04.10 часот во село Банско, струмичко, полициски службеници од Полициска станица Струмица го лишиле од слобода Т.Д.(24) од Велес. За ова лица   била распишана потерница,  поради бегство од Затвор Штип каде отслужувал казна затвор  - информираше МВР. 

Како бегалци се водат Агим Красниќи и Сехат Рамадани двајцата членови на познатата Кондовска група, кои  по викенд отсуството не се вратија во затворот во Штип.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати