Велешанец починал од внатрешно крварење, но бил и позитивен на ковид-19

Петар Печков

Меѓу денешните смртни случаи, регистирани од Министерството за здравство е и велешанец, кој починал на КАРИЛ  Скопје. 

Тој  во Велешката Болница бил донесен вчера попладне, како итен случај.

Му било констатирано внатрешно крварење, а според протоколите бил и  тестиран на ковид-19. Резултатот подоцна покажал дека е позитивен.

Пациентот кој бил на 65 годишна возраст починал на Клиника во Скопје и се води во евиденцијата на Министерството за здравство на починати лица од коронавирусот.

Тој е седумнаесетти велешанец, починат од последиците на ковид-19

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати