Велешанец слетал на аеродром, ама полиција го барала и е однесен во затвор

Петар Печков

Доаѓањето дома за велешанец, кој пристигнал на скопскиот аеродром, било со лоши последици по него. Бидејќи се барал  со потерница, бил уапсен и однесен во затвор. 

Во саботата на  13 јули  во 18.30 на Граничен премин Меѓународен aеродром- Скопје“ на влез во Република Северна Македонија  по извршена пасошка контрола и проверка во Оперативна евиднција констатирано е дека З. Б (36) од Велес евидира со мерка   “А” (апси). Лицето е приведено и во 22,00 часот е предадено на Полициска станица  Aеродром за спроведување   до  КПУ Затвор Скопје пишува во информацијата на МВР. 

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати