Велешките адвокати дел од Адвокатските спортски игри

Петар Печков

Изминатиот викенд во Струмица се одржаа Адвокатските спортски игри 2018-та.  На нив земаа учество повеќе од 150 адвокати од Македонија, што е најголема бројка досега и најмасовно организиран спортски настан на оваа фела. 

Учествуваа и 11 адвокати од Велес, кои се натпреваруваа  во мал фудбал, кошарка и пинг понг. Најдалеку отидоа во мал фудбал, каде стигнаа до полуфиналето и беа поразени од екипата на  Охрид. 

За настанот адвокатите истакнаа, дека игрите претставуваат одлична можност да се видат со колегите, да спортуваат, да се дружат, но и да зборуваат за својата професија и дека деновите на спортските игри симболично ја изразуваат сплотеноста на адвокатската заедница, негувањето на солидарноста и почитувањето на фер играта.

loading...

Поврзани »

loading...

Се наградуваат најубаво украсен излог, двор и тераса

Општина Велес ќе додели награди за најуспешна празнична илуминација по повод новогодишните и Божиќните празници:

  • Најубав излог
  • Најубав двор
  • Најубава тераса.

Наградата е во паричен износ од 15.000 денари за секоја категорија.


Macedonian butterfly

Македонска пеперутка (Филигран од хартија) Уникатна врамена слика со македонски мотив. http://anicasoleva.com/Handmade/Product/macedonian-butterfly-paper-filigree-framed-picture

Posted by Anica Soleva - Уникатни подароци од хартија on Sunday, January 8, 2017


АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

На што ќе се греете зимава?

  • огревно дрво
  • пелети
  • нафта
  • ќумур
  • електирична енергија
Резултати