Во Велес регистрирани првите три случаи на заболени од корона вирус

Петар Печков

Министерот за здравство  на неговиот ФБ  излезе со пладневната редовна информација за состојбата со корона вирусот.

Во Македонија се регистрирани 29 нови случаи.  Меѓу нив се и првите три случаи во Велес, така градот после Дебар, Скопје, Куманово, Кавадарци, Штип станува ново  жариште на корона вирусот. Нови случаи откриени се и во Прилеп, два. 

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 177 лица.

Повќе информации за заболените и како дошло до нивно заразување во неговото обраќање, кое вообичаено се случува околу 15 ч.

Поврзани »

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен сончев термален и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен сончев термален колектор за 2020 година Детали

Општина Велес субвенционира физички лица од подрачјето на Општина Велес за купен велосипед и објавува

ЈАВЕН ПОВИК за субвенционирање на физички лица за купен велосипед за 2020 година Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како го минувате времето дома во полицискиот час?

  • гледам тв
  • гледам серии на интернет
  • слушам музика
  • читам книга
  • играм игри, карти
  • разговарам на телефон
Резултати