Во велешко повеќе оздравени, отколку ново заразени со ковид-19

Петар Печков

Министерството з здравство информира дека изминатите 24 часа во велешко има повеќе оздравени отколку ново заразени.  Како оздравени се водат 40 пациенти додека ново заразени се 29 пациенти.

Од велешка Болница испишани  се тројца пациенти како оздравени. Или во велешко има 798 активни случаи а досега се заразени 4.854 лица. 

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати