Втора контрола за четири дена, за непрописно престигање

Петар Печков

Нова сообраќајна контрола, втора оваа седмица на велешката полиција. Вчера се контролирало, дали правилно се престигнува. Претходно во понеделникот беа откриени двајца возачи, вчера  еден повеќе - тројца. 

Четвртокот на 21-ви ноември,  во периодот од 11 до 16  часот на подрачјето на СВР Велес била спроведена акциска контрола на возачите кои вршат неправилно престигнување. Притоа, откриени се девет прекршоци од кои три во Велес, пет во Кавадарци и еден во Неготино - соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.   За сите прекршоци изречени биле  соодветни казни.

Ваква контрола вчера била извршена и во неколку други македонски градови. во Скопје биле откриени , на подрачјето нa СВ Штип  биле констатирани 19 возачи извршиле непрописно престигнување, од кои седум на подрачјето на Штип, четири во Кочани, пет во Виница и три во Свети Николе, СВР Струмица 12 во Скопје 10. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати