Градоначалникот Коцевски објави дека тој и семејството не биле заразени со корона вирус

Петар Печков

Градоначалникот на Велес  Аце Коцевски објави дека неговите  резултати од земениот брис и на неговото семејство, се негативни на присуство на корона вирусот. 

Ве известувам дека според резултатите од земените примероци за корона вирусот и јас и членовите на моето семејство се негативни - напиша тој на ФБ.  

Од средата тој се самоизолира откако двајца од тројцата  велешани кои се заразени до корона вирус, биле пациенти на неговата сопруга, која им  била матична докторка и биле кај неа на преглед.  Претходно  Коцевски  најави дека работните обврски следните две седмици ќе ги извршува од дома.  

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати