Две велешанки и гевгеличанка се степале на Автобуска во Неготино

Петар Печков

Две велешанки се степале со гевгеличанка на Автобуската станица во Неготино. Инцидентот се случил во понеделникот  навечер.

„На 6-ти септември  околу 19.30 часот во Полициската станица Неготино било пријавено дека на автобуската станица бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Ѓ. (30 год) и С.К.(29 год), двете од Велес, од една страна и Љ.Т.(48) од Гевгелија, од друга страна“ - соопшти Верољуб Додевски, протпарол нa СВР Велес.

По целосно документирање на случајот, полицијaта  ќе поднесе соодветна пријава.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали ќе гласате на локалните избори, закажани за 17-ти октомври?

  • да
  • не
  • уште не сум одлучил/а
Резултати