Две велешанки ново заразени со ковид-19, оздравени нема

Петар Печков

Министерството за здравство објави дека денес во Велес има два нови случаи.

Тоа биле две жени од Велес, кои се заразиле од лица кои претходно, деновиве  биле позитивни.

Со ова бројот на активни случаи во велешко е 58 лица. 

Бројката на вкупно досега заразени лица во велешко е  380 лица, оздравени се 306 а починати 16.

На Инфективно одделение има 35 пациенти, 34 се потврдено позитивни.  Десет се на кислородна поддршка.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати