Две велешанки починаа од последиците на ковид заразата

Петар Печков

Пет смртни случаи на лица позитивни на ковид-19 за пет дена, се регистрирани во велешка Болница. Денес на последиците од заразата им подлегнаа две жени од Велес.

Починати се две  пациентки на 65 и 70 годишна возраст, од Велес, лекувани два дена на Интерно одделение, и двете биле позитивни на ковид-19 - соопшти д-р Елеонора Јованова, портпарол на Општа Болница Велес.

Ове две пациентки се 83-та и 84-та жртва на ковид зарзата во велешко.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати