ЖФК Борец со убедлива победа над фенерџијата во Кочани

Петар Печков

Се одигра 14-тото претпоследно коло од Првата женска фудбалска лига. Во Кочани, екипата на ЖФК Борец славеше како гостин со високи 8:0, над последно пласираната  ЖФК Кочани. Домаќинките немаат досега ниту освоен бод.

Головите за ЖФК Борец ги постигнаа  Џенита Кицара 3 погодоци, капитенот на екипата Ана Јавашева 2 погодоци.  и по еден  Ангелина Босилкова, Драгана Трипчевска, Ивона Стојчева.

Ова е втора победа по ред за составот на ЖФК Борец.По ова коло велешанки се 11-ти од 16 екипи со 13 бода.

В сабота во последното коло играат дома, на игралиштето во Превалец во 12ч. против екипата на ЖФК Истатов која е седма со 18 бода.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати