Жител на Градско се удави во водите на езерото Подлес

Петар Печков

Во неделата попладне, жител на Градско се удавил во водите на вештачката акумулација, езеро Подлес.

Настанот се случил на 19-ти јуни, околу 18ч. кога Т.М. ( 53 год) од Градско  бил со семејството на излет на езерото.

Седеле на летниковците, кога тој потрчал во водата да се освежи,  влегол и по некое време неговото тело било на површината од водата.

Била повикана екипа на Итната помош, која констатирала смрт  кај лицето Т.М. информираше портпаролот д-р Страхил Тодоров. Од СВР Велес го потврдија настанот.

Телото на давеникот било предадено на семејството, по наредба на јавен обвинител и нема да се врши обдукција.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати