Жител на село Дорфулија смртно настрадал од удар на гром, додека пасел овци

Петар Печков

Вчеравечер, недела,  во селото Дорфулија, општина Лозово, има жртва од невремето кои го зафати овој дел од Овче Поле.  

Жител на селото настрадал од удар на гром, додека го пасел стадото овци.

На 5-ти јули во 20 часот било пријавено дека во село Дорфулија, општина Лозово, на место викано „Дорфулиски ливади“, Т.Ш.(46 год) од село Дорфулија, го удрил гром, додека напасувал стадо овци. Починал на лице  местото - информираа од МВР.

Поврзани »

Квалитет на воздухот во Велес

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали Општина Велес да се задолжи со 46 милиони денари, за да се изгради покриен Градски пазар?

  • да
  • не
Резултати