За два дена, двајца жители на Свети Николе починаа на Инфективна во Велес, последица од ковид-19

Петар Печков


Од велешката Болница информираа дека  денес на Инфективно одделение   има  починат маж од Свети Николе на 69 години примен пред 2 дена во тешка состојба, потврден позитивен.

После во полноќ четвртокот, исто така на Инфеткивно одделение  починат e пациент од Свети Николе на 62 годишна возраст. Тој бил  примен на 9-ти ноември  со ниска сатурација на кислород, прв тест на ковид-19 негативен,  вториот  тест кој стигнал вчера утро е позитивен.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Како да се надмине состојбата со големиот број заразени лица, позитивни на ковид-19?

  • зголемување на казните за не носење маска
  • затворање на одредени градови, општини со голем број заразени лица
  • повторно воведување полициски час
Резултати