Излетал со автомобил од автопат, удрил во ограда, завршил на Ургентен

Петар Печков

Богомилчанец, кој живее во Скопје, враќајќи се од родното место, излетал од патот  и удрил во ограда, после наплатната рампа Отовица. Поради специфичните повреди, пренесен е на Ургентен во Скопје.

Вторникот во  12.40 часот било пријавено дека на автопат Велес- Скопје, во близина на мостот Отовица, С.Г.(62) од Скопје, управувајќи патничко возило „југо“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и удрил во ограда - информираа од МВР.

Први на помош дошле од Итната служба. Според началникот на Брзата помош, д-р Васе Пановска, на повредениот му е дадена неопходната помош и веднаш бил префрлен во велешката Болница. 

Кај повредениот извршени се снимања и претраги, по што е констатирано дека има повреди  на граден кош, `рбет,врат па поради специфичноста на повредите  префрлен на Ургентен во Скопје -изјави д-р Весна Николовска Неделкова.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати