Кого од велешани на раководни функции разреши Владата

Петар Печков

На денешната  145 седница а по барање на  премиерот Зоран Заев, Владата донела одлука за разрешување на директори и членови на УО на јавни претпријатија и државни АД. 

На листата се и тројца  велешани. Од позицијата в.д. директор на   Државен инспекторат за земјоделство разрешен е  Благој Индов. Од   место раководител на Управа за имотно правни односи во Велес Пандорка Настова и од местото раководител на Агенцијата за вработување во Велес Трајче Бабунски. 

Поради судир на интереси  Владата побарала меѓу другите да бидат разрешени од членови на УО,  Филип Зафиров кој е член на УО на ЈЗУ Општа Болница Велес а  е директор на ЈП за јавни паркиралишта Велес- Паркинг  и Јане Стојанов од член на УО на ЈП Службен весник на РСМ а е раководител на подрачната  канцеларија на Централен Регистар Велес.

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува 20 оператори

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати