Кочанчанецот Иванов победник на тенискиот турнир Велес опен 2020

Петар Печков

Кочанчанецот Коста Иванов е победник на тенискиот турнир Велес опен 2020.

Во вчерашното, неделно финале, кое се одржа на терените во Градскиот парк, Иванов со 2:0 го победи сограѓанинот, Благој Темелков, по гемови 6:1 и 7:5.

Организаторот Велес опен 2020, соопшти дека на турнирот учествувале рекордни 49 натпреварувач од 12 града од Македонија.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати