Кривични за превоз на дрво, без поседување лиценца

Петар Печков

За неколку дена СВР Велес поднесе кривични пријави против две лица, оти превезувале огревно дрво а немале лиценца за тоа. 

Поднесена е  кривична пријава против З.С.(44) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување на лиценца“. На 28.09.2019 и 03.10.2019 на крстосница за село Горно Врановци пријавениот, со товарно возило „сканија“, во негова сопственост, вршел јавен превоз на огревно дрво без лиценца за превоз од надлежна институција.

Поднесена е  кривична пријава против А.Ќ.Ј.(30) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување на лиценца“. На  07.10.2019 во Чашка, со товарно возило „сканија “, управувано од Т.О. а во сопственост на пријавениот, вршел јавен превоз на огревно дрво, без лиценца од надлежна институција.

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати