Кривични за превоз на дрво, без поседување лиценца

Петар Печков

За неколку дена СВР Велес поднесе кривични пријави против две лица, оти превезувале огревно дрво а немале лиценца за тоа. 

Поднесена е  кривична пријава против З.С.(44) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување на лиценца“. На 28.09.2019 и 03.10.2019 на крстосница за село Горно Врановци пријавениот, со товарно возило „сканија“, во негова сопственост, вршел јавен превоз на огревно дрво без лиценца за превоз од надлежна институција.

Поднесена е  кривична пријава против А.Ќ.Ј.(30) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење на јавен превоз без поседување на лиценца“. На  07.10.2019 во Чашка, со товарно возило „сканија “, управувано од Т.О. а во сопственост на пријавениот, вршел јавен превоз на огревно дрво, без лиценца од надлежна институција.

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати