Локалната власт и ЈКП Дервен од денес, понеделник, со редовно работно време

Петар Печков

Општинската администрација на Општина Велес од денес, понеделник,  27 април започна да го применува редовното работно време од 07:30 до 15: 30 часот.

И вработените на ЈКП Дервен продолжуваат да работат со полно работно време, од 7 до 15 часот. 

Ова доаѓа откако времетраењето на полицискиот час, поради состојбата со ковид-19 е намален.

Жителите на Општина Велес своите потреби и барања можат да ги остварат и поднесат преку Граѓанскиот сервис центар и архивата на Општина Велес, помеѓу 10:00 и 14:00 часот, секој работен ден од понеделник до петок.

Граѓаните и натаму своите сметки можат да ги плаќаат во ЈКП Дервен но при тоа се запазуваат пропишаните мерки за заштита од корона вирусот. 

Поврзани »

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ недела се прска против комарци

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско третирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали летово планирате да одите на одмор и ако одите каде?

  • да во Македонија
  • да во странство
  • не
Резултати