Малинов нов директор на ОУ Благој Кирков

Петар Печков

Нов директор на Основното училиште Благој Кирков, по распишаниот конкурс  е Трајче Малинов, магистер по музика, кој досега беше директор на ОУ Стојан Стојчевски  Буридан во Иванковци.

На негово  место до распишување на конкурс и именување, за в.д. е поставен Трајче Недев дипломиран професор по географија на МПФ при УКИМ Св. Кирил и Методиј.

И ЈП парк спорт има нов в.д.  директор тоа е Златко Панчевски  доктор по хемиски науки. Тој доаѓа на местото од  Александар Дамчевски, кој си поднел оставка по неколку месеци работа на оваа позиција. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати