Маркарт му го честиташе роденденот на премиерот Заев

Петар Печков

Внимавјаќи на деталите, откако дознале дека македонскиот премеир Зоран Заев денес, 8-ми октомври слави роденден, Германците не пропуштија да покажа внимание и му го честитаат, за него овој посебен ден.

Германската компанија ,,Маркарт,, му го честита роденденот на македонскиот премиер Зоран Заев. Тој токму на денот кога слави 45 години, ја посети компанијата. Честитката лично му ја упати сопственикот Герхард Маркард, кој има 13 фабрики во осум држави во светот. Пред почетокот на  средбата сопственикот Маркарт на премиерот Заев му подари шише вино. 

Почестени  сме што токму во  нашата компанија, која денес слави петти роденден, го минете роденденски, работниот ден - порача Маркарт.

 ,,Маркарт,, е една од водечките светски компании за  електро механички и електронски прекинувачи  и преклопни системи за  автомобилската индустрија, основана 1925 година.

фото: Дејан Ристовски

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати