Маслодајна -се работи на горилникот, затоа се јави густ црн чад

Петар Печков

По жестоките реакциите на велешани на социјалните мрежи, на кои вчера попладне, вторник, се гледа како црн густ чад излегува од оџакот на велешка Маслодајна, се јавија од  менаџментот на Прехранбената индустрија ,,Благој Ѓорев,, со информација за тоа што се случува.

За сите случувања известени се надлежните институции, согласно Законот. Овие денови од страна на стручни лица  се работи на горилникот, со цел да се средат сите потребни работи, согласно стандардите. Свесно и одговорно преземавме потребни мерки, без никаква намера за загадување или било каква штета по околината и нашите сограѓани - стои во писменото соопштение од ПИ Благој Ѓорев.

На крајот од него додаваат дека   ,, и ние и нашите семејства сме дел од оваа средина,,.

фото ФБ 

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати