Маја Велиновска е нов директор на Детските градинки во Велес

Петар Печков

За нов директор на Детските градинки во Велес е именувана Маја Велиновска, која има стаж од 11  години работав  во оваа институција.

Таа  е  дипломиран професор по предучилишно воспитување при Педагошкиот факултет Гоце Делчев при УКИМ и дипломиран професор по одделенска настава при Педагошкиот факултет при УГД од Штип. 

Во периодот  2009-2016  била раководител во објект  бр.4 „Дизни“ на ОЈУДГ  „Димче Мирчев “  а од  2018-2020-та раководител во објект бр.3 „Детелинки “ ОЈУДГ  „Димче Мирчев “.

Поврзани »

Роденденски попусти во dm во Велес!

Со попуст од 15 проценти на АПСОЛУТНО СÉ, па дури и на веќе намалени производи, dm дрогеријата во Велес ќе го прослави својот 5 роденден. Детали

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати