Награди за најубаво новогодишно украсени двор, тераса и излог, за 2019 (фото)

Петар Печков

На завршна свеченост за 2019-та година, локалната власт   со награди за сопствениците за  најдобра илуминација. По пријавите од  конкурсот, кој  го распиша Општина Велес, од страна на комисијата,  беа одбрани најдобрите. Тие  добија по 15 илјади денари парична награда, за секоја категорија.  

Со одлука на комисијата, наградата за најубаво уреден осветлен излог им се додели  на 

Бутик„Орбис“, ул. 8 „Септември“ бр.11, Бутик “Зик зак”, ул.„Благој Ѓорев“ бр.61/2 , Бутик „БРОНКС“ на ул.„Благој Ѓорев“бр. 24

Наградата за најубаво уреден – осветлен објект - двор  добија - Борче Велковски за двор на ул. „Ристо Попов“ бр. 5 нас. Превалец и Андреј Анастасов за објект-двор на ул. Орце Шутев“ бр. 13.   

Наградата за најубаво уредена осветлена тераса   се доделува на Стамбено деловен објект„Атлантис“ со украсување и осветлување на сите тераси на ул. „Раштански пат“ бр.14 

Поврзани »

РОНТИС вработува техничар за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати