Награди за најубаво осветлен двор, излог и тераса за 2018-та (фото)

Петар Печков

На годишната завршна свеченост за 2018-та година, Општина Велес ги награди сопствениците за  најдобра илуминација. Па пријавите од  конкурс, кој  го распиша локалната власт, од страна на комисијата,  беа одбрани најдобрите, кои добија по 15 илјади денари парична награда.  

За најубаво новогодишно украсен излог се доделија две награди. На  Јован Нешов и бутик ,,Зик- зак,, лоциран ана улица Благој Ѓорев бр 61/2 и Трајче Давчев за бутик ,,Бронкс,, на ул. Благој Ѓорев 24.

За најубаво уреден двор наградата ја доби Владимир Николов  куќа и двор на ул. Георги Димитров бр.7.

За најубаво уредена тераса наградата ја добија двајца сопственици. Јасмина Талеска  тераса на ул. Христо Татарачев бр.2/12 и Љубомир Илиевски ул. Киро Ќучук бр.1

loading...

Поврзани »

loading...

Ронтис вработува оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производствоАКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

2018-та е зад нас. Како ќе ја помните?

  • како и секоја друга
  • имаше и убави и лоши моменти
  • ми донесе многу радости и убави мигови
  • што поскоро да ја заборавам
  • постар сум за една година
Резултати