Неделното невреме искорна повеќе дрвја во градот (фото)

Петар Печков

Во неделата попладне Велес го зафати невреме пороен дожд, со град и силен ветер. Тоа предизвика пореметување за редовниот живот и сообраќај во градот.

На неколку локации во градот стари дрвја се паднати од временските неприлики. Вработените на ЈКП Дервен во понеделникот ги отстранија од јавните површини и среќна околност е што нема предизвикано штети.

Се отстранија  неколку паднати дрвја по невремето во неделата. Дрвјата беа паднати  на следните локации: парк кај автобуската станица, кај училиштето Благој Кирков, во Долни Дуќани и на ул. Благој Ѓорев - информираа од ЈКП Дервен. 

Од наносите на земја и шут, собрани се повеќе трактори смет. 

loading...

Поврзани »

loading...

Општина Велес објавува

ЈАВЕН ПОВИК
за надоместување на дел од трошоците на граѓаните на територија на Општина Велес за набавка енергетски ефикасно грејно тело за 2019 година

Детали

Ронтис вработува техничар во оддел за одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување

Ронтис вработува 20 оператори во производство

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:
20 (дваесет) Оператори во производство

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Колку сте задоволни од настапот на македонските репрезентативци на ЕП во одбојка?

  • Дадоа максимум
  • можеа повеќе
  • за прв пат учество, одлични беа
  • запоставени, а не направија горди
Резултати