Нови девет лица во изолација во Велес, иако нема нови позитивни

Петар Печков

Изминатото деноноќие во Велес  и велешко, заедно со општина Градско, има нови девет регистрирани лица со решение за изолација. Така вкупниот број е 105, додека во самоизолација во велешко нема, соопштија од СВР Велес.

Нема ниту нема регистрирано лица кои не ја почитувале забраната за движење за време на полицискиот час. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што, сите ги почитувале овие мерки.

Велешани кои се наоѓаат во државен карантин во други градови се 24 лица, додека двајца се во хотел Монтенегро. Таму денес стигна нова група од 25 македонски државјани повратници и има 13 лица од претходно, на кои утре им завршува периодот од две седмици државен карантин. 

Поврзани »

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали состојбата со ковид-19, го промени начинот на живот кај Вас?

  • да
  • не
Резултати