Нов претседавач на Советот на Општина Велес е Ненад Коциќ

Петар Печков

На вчера одржаната  39 седница Советот на Општина Велес избра  нов претседател. Тоа е  Ненад Коциќ од советничката група на СДСМ,  специјалист за интерна медицина и сопственик на приватна здравствена установа. Тој беше избран со 13 гласа ,,за,,. 

Верувам дека заедно ќе придонесеме за квалитетна работа, за меѓусебно почитување, за подигање на рејтингот на Советот. Да носиме квалитетни услуги, во интерес на граѓаните  - порача Коциќ. Тој побара седниците да почнуваат на време а комисиите да работат ден претходно.   Коциќ е и заменик на градоначалник.

Негов против кандидат беше Петре Саздов од советничката листа на коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ. Претходно по завршувањето на 37-та седница писмена оставка од лични професионални причини си поднесе Душко Петров. 

Поврзани »

Ронтис вработува техничар во оддел одржување

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:
Техничар во оддел за одржување Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Велес е еден од малкуте градови во Македонија, кои немаат пешачка зона во центарот на градот. Дали сте за улица 8-ми септември од Сармаале до споменикот на Илинденците да биде затворена за сообраќај а тој дел пешачка зона?

  • да
  • не
Резултати