Од кафитерија во градов, ноќеска украден мебел

Петар Печков

Велешката полиција, денес сабота примила пријава за кражба извршена во кафитерија во градот. Истата се случила во период додека објектот бил затворен, вчеравечер до денес наутро а објектот е  еден од локалите спроти Гимназија.

На 14.03.2020 во СВР Велес било пријавено дека во временскиот период од 18.00 часот на ден 13.03.2020 година до 09.30 часот на ден 14.03.2020 година од тераса на угостителски објект на ул.„Благој Ѓорев“ биле украдени два двоседа и три клуб масички - информираше Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.

Полицијата  извршила  увид работи на расчистување на случајот.

Поврзани »

ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО ВЕЛЕС

Почитувани, велешани, почитувани крводарители!
Поради вонредната состојба во државата има ниско ниво на залихи со крвни единици. Затоа Општинскиот црвен Црвениот крст на Велес во соработка со Институтот за Трансфузиона медицина се одлучи во Велес да се одржи ВОНРЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА. Детали

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Дали граѓаните ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот, да останат дома, да има растојание кога се чека во редица пред банка, маркет?

  • да
  • не
Резултати