Од сабота почнува со работа базенот ,,Летно задоволство,,

Петар Печков

Од сабота, 13 јули, започнува со работа базенот ,,Summer mood,,. Капењето е во термин од   9 часот до 19ч. Цената на билетот за капење е 70 денари. Вечерта за отворањето на годинешната сезона најавен е концерт на Ана Кокиќ.   

Закупецот на базенот, кој го доби името ,,Летни задоволства,, најавува дека до крајот на сезоната ќе се одржуваат концерти на познати музички имиња од земјава и странство, кога навечер објектот ќе работи.   

Во меѓувреме отстранети се сите недостатоци кои беа констатирани, и на кои се работеше три седмици. Градскиот базен го доби фирмата ПН-МП од Велес со месечна кирија од илјада евра плус ДДВ.

Во прилог на ова вест, и фотографии каква беше состојбата претходно и каква е сега на дел од инсталациите во објектот. 

loading...

Поврзани »

loading...

>

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати