Повторно пешак удрен на пешачки

Петар Печков

Велешката полиција информира за сообраќајна незгода која се случи  вчера, четврток претпладне. Во неа  пешак е удрен од автомобил,  иако минувал на пешачки.   

На 28.02.2019 околу 10.00 часот на пешачки премин од крстосницата нa улиците „Благој Ѓорев“ и „Борис Трајковски“ во Велес патничко возило „Форд мондео“ со велешки регистарски ознаки, управувано од В.А.(76) од населба Отовица, Велес, удрило во пешакот  Д.С.(44) од населба Превалец. Притоа, пешакот се здобил со повреди и бил пренесен во болницата во Велес- информираше Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес. Полицијата  извршила  увид на местото на настанот.  

loading...

Поврзани »

Изгоре куќа на Јурија
loading...

>

АКРЕДИТИВ ДООЕЛ
Друштво за сметководствени
услуги и финансиски консалтинг.
Тел: 071 390 738; 078 375 014
akreditiv14@gmail.com


АНКЕТА »

Каде одмарате летово?

 • на Охридско
 • на Дојранско
 • на Преспанско
 • на Јадран
 • на Црно море
 • на Егејот
 • на езеро Младост
 • на планина
 • дома пред тв и со ер кондишн
 • во Албанија
 • во Турција
 • преку викенд одам до Грција
 • на некој од базените во градов
Резултати